Починаючи з 1 січня цього року, російські мандрівники повинні будуть здавати відбитки пальців, щоб отримати новий десятирічний біометричний закордонний паспорт.

Постанова Уряду РФ про доповнення відбитками пальців переліку персональних даних, які записуються в електронні носії інформації основних документів, що засвідчують особу громадян Росії, за якими здійснюється виїзд і в’їзд на територію нашої країни, набула чинності 1 січня 2015 року.

У прес-службі ФМС пояснили, що перевірці підлягають лише вказівні пальці обох рук. Ця процедура обов’язкова для всіх росіян, які отримують біометричний паспорт, починаючи з 12-річного віку.

В даний час в рамках пілотного проекту в Москві і Санкт-Петербурзі, що стартував ще в 2013 році, вже оформлено майже 30 000 закордонних паспортів з відбитками пальців.

Росіяни, не бажають з якихось причин здавати відбитки пальців, все ще можуть отримати «старий» закордонний паспорт терміном дії 5 років, для його отримання здавати їх все ще не потрібно.

Також з 1 січня зросли і тарифи на оформлення закордонних паспортів. Так, щоб отримати “старий” закордонний паспорт дорослій людині доведеться віддати 2 тисячі рублів, раніше ж мандрівникам доводилося платити в два рази менше. А за новий закордонний паспорт потрібно заплатити вже 3,5 тисячі рублів.