На тайському курорті Пхукет місцеві підприємці провели акцію протесту проти діяльності дрібних російських туристичних операторів, що працюють на території острова.

Як пише місцева преса, їх невдоволення було викликано демпінгової ціновою політикою російських туристичних агентств, що працюють в Таїланді. На думку тайських підприємців, така політика позбавляє їх роботи.

Свій гнівний протест мітингувальники в першу чергу направили проти місцевої фірми «Алекс-Тур». Її офіс спочатку заблокували припаркованими впритул один до одного машинами, потім, а після невеликого мітингу, кілька агресивно налаштованих молодих людей зламали вивіску фірми.

Потім недружелюбно налаштована юрба рушила до офісів двох інших туристичних компаній з колоритними назвами – «Маруся» і «Матрьошка», при цьому учасники акції несли плакати з написом: «Ми раді в Пхукеті російським туристам, але не ради російському бізнесу». В результаті акції постраждали і тимчасово закрилися шість місцевих турфірм, в яких працювали російські співробітники – гіди, перекладачі і т. д.

Варто відзначити, що це не перша подібна акція в Таїланді: в кінці 2010 року в тому ж Пхукеті пройшла демонстрація місцевих гідів, під аналогічними гаслами. Як результат – приблизно через місяць 6 турфірм, що працюють з російськими туристами і мають у штаті росіян, були позбавлені права займатися комерційною діяльністю протягом 5 років.

Подібні конфлікти інтересів місцевих гідів та їх іноземних колег трапляються в Таїланді досить регулярно. Однак європейським підприємцям у таких випадках допомагають їхні національні дипломатичні місії, російським же доводиться банально відкуповуватися хабарами.

Що ще більше нагнітає атмосферу протистояння – тайці протестують проти корупції в місцевих органах влади, а заручниками цього протесту стають наші співвітчизники. У той же час експерти вважають, що якщо на зміну російським гідам і перекладачам прийдуть їх тайські колеги – число туристів з Росії, які обрали для відпочинку цю країну, може різко скоротитися.