Туристична компанія «Атлас», входить у число туроператорів, що призупинили діяльність у серпні поточного року, звинувачується в шахрайстві. Як стало відомо, туроператор спробував сфальсифікувати документи, необхідні туристам для звернення в страхову компанію «Допомога».

Представник страховика розповів, що фахівці Страхового товариства «Допомога» виявили випадки заміни перших сторінок укладених з туристами договорів – у тих випадках, коли тур був сформований іншим туроператором, юрист «Атласу» заміняв назва цього туроператора на ЗАТ «Атлас». Крім цього, створювалися і додаткові угоди, де проводилися аналогічні зміни. Як стверджують в «Допомоги», на даний момент всі подібні документи знаходяться в розпорядженні страховика, найближчим часом вони будуть передані правоохоронним органам.

Також в страховій компанії відзначили, що до відповідальності можуть бути притягнуті й туристи, які погодилися на підробку документів. Такі дії належать до шахрайським, а туристи стають жертвами, а співучасниками злочину.

За оцінками фахівців ЗІ «Допомога», постраждалим клієнтам «Атласу» виплатять близько 20 млн. рублів. В цілому, було прийнято 409 заяв від туристів, і в 197-й випадках відповідальність ляже на плечі інших страховиків. За рештою 212-ти випадках відповідальність несе компанія «Допомога».

Заяви продовжують надходити, і, як вважає керівництво З «Допомога», на даний момент до них звернулося близько 2/3 постраждалих клієнтів «Атласу». На думку фахівців страховика, загальна сума виплат навряд чи перевищить 20 млн. рублів. Нагадаємо, що туроператор ЗАТ «Атлас» був застрахований на загальну суму 49 млн. рублів.