У минулі вихідні декілька російських туроператорів частково відновили відправку туристів на популярні єгипетські курорти – в Хургаду і Шарм-Ель-Шейх.

Примітно, що туроператори і авіаперевізники відновили свої єгипетські програми всупереч рекомендаціям Ростуризму.

Так минулої неділі з Москви вилетіли літаки авіакомпаній «Трансаеро» і «Nord Wind», з туристами «Бібліо-Глобуса і «Пегаса».

Експерти впевнені, що рішення найбільших гравців туристичного ринку є сигналом для поступового відновлення відправки росіян на курорти Єгипту. Тим більше це зараз дуже актуально для багатьох турфірм, яким на тлі скорочення своїх літніх програм потрібно підтримувати свої обороти, а зробити восени і взимку без Єгипту буде просто нереально.

Втім, поки рекомендації Ростуризму і Мзс не скасовані, за будь-пригода з туристами нести повну відповідальність буде компанія його відправила – тобто в разі чого Росспоживнагляд зможе навіть призупинити діяльність такого туроператора.

Позиція російських держорганів багатьом туроператорам не зрозуміла, вони ніби і не забороняють продавати тури в Єгипет, фактично перекладаючи при цьому на туроператорів остаточне рішення, але постійно «рекомендують» не продавати туди путівки, погрожуючи при цьому санкціями до турфірмам в разі НП з туристами.

За словами представників туроператорів, ситуація на курортах Червоного моря в Єгипті справді зараз стабільна і безпечна.

Як стало відомо сьогодні, обмеження на польоти до Єгипту для росіян, можливо, скасують наступного тижня після інспекційної поїздки представників російського Мзс і Ростуризму в Єгипет.

Рекомендації російських держорганів утриматися від відвідування Єгипту призвели до 75% спаду російського турпотоку в цю країну. Зараз основний турпотік туру формує лише Великобританія і кілька інших європейських країн.