Вдова загиблого пасажира подала в Курчатовський районний суд Челябінська позов про стягнення з московського аеропорту Шереметьєво, авіаперевізника Air Europe» та «швидкої допомоги» 30 млн. рублів.

Нагадаємо, 18 серпня в аеропорту Шереметьєво помер 24-річний турист Артем Чечиков, який разом з дружиною повертався додому в Челябінськ з весільної подорожі в Барселоні. У молодої людини під час польоту стався серцевий напад. Силами медиків летіли цим рейсом йому робився масаж серця і штучне дихання, а по прильоту в Москву виявилося, що літак з вмираючим пасажиром зустрічав не реанімобіль, а два не підготовлених до надання необхідної допомоги лікаря Шереметьєво. Крім того, апарат для підтримання дихання у них не працював, оскільки в ньому не було батарейок.

У прес-службі Шереметьєво заявили, що командир повітряного судна попросив викликати «ambulance», тобто «медичну допомогу», а не «реанімацію». Як свідчення приводиться розшифровка радіопереговорів. Запит від командира екіпажу був отриманий диспетчером в 4:42 мск, а в 4:45 судно зробило позаштатну посадку в Шереметьєво.

Як повідомили представники Шереметьєво, в подібних випадках до потерпілого відправляють медичну бригаду аеропорту, яка вирішує, чи потрібно викликати «швидку допомогу». На місце події з Південного Тушина були спрямована звичайна бригада «швидкої допомоги», а не реанімобіль. За словами представників аеропорту, медиків оперативно пропустили до літака.

Пізніше, 27 серпня, була проведена позапланова перевірка Медичного пункту ВАТ «Марш» Росздравнадзором, в результаті якої були виявлені порушення.

За фактом смерті Чечикова порушили кримінальну справу. Крім того, керівництво аеропорту прийняв рішення про звільнення Артура Буніна, який є головним лікарем медико-санітарної частини Шереметьєво.