У Росспоживнагляді заявляють, що вимоги про доплату за вже оплачені путівки, які висунули деякі туристичні компанії своїм клієнтам, є незаконними. Таке повідомлення з’явилося на сайті відомства.

Як відзначають в Росспоживнагляді, щоб уникнути проблем з законом туристичні фірми зобов’язані виконувати прийняті на себе зобов’язання перед туристами.

Нагадаємо, що із-за різкого ослаблення рубля туристичні компанії, яким з якихось причин не вдалося перевести кошти приймаючої сторони до стрибка курсу валют, запропонували своїм клієнтам, що оплатили новорічні путівки, або скоротити час поїздки, або здійснити доплату.

Трохи пізніше Ростуризм рекомендував клієнтам туроператорів при можливості доплатити за тур, щоб не зірвати канікули, так як судові позови і звернення до Росспоживнагляд розглядаються тривалий час. Також відомство відзначило, що фірми можуть зажадати від клієнта, який відмовився від туру, оплати 100-відсоткового штрафу.

16 грудня стало відомо, що ослаблення національної валюти призвело до зниження попиту на окремі туристичні напрямки на 60-90 відсотків.