Влада Киргизії розраховують на збільшення потоку російських туристів у країну з-за закриття Єгипту і Туреччини.Департамент туризму при міністерстві культури Киргизстану країни направив російським туристичним організаціям офіційні листи, в яких описується туристичний потенціал країни.

Заступник директора департаменту Михайло Кім пояснив в інтерв’ю радіостанції «Азаттик», що в сформованій ситуації громадяни РФ можуть відпочити на курортах Киргизії. Паралельно департамент пропонує власникам та керівництву місцевих курортів і пансіонатів знизити ціни на обслуговування, через невеликого числа відпочиваючих в даний час. Порожні сьогодні санаторії і пансіонати можуть, за словами заступника директора, відновити роботу та створити для російських та інших іноземних туристів максимально комфортні умови проживання та відпочинку.

За даними Національного статистичного комітету Киргизії, за 9 місяців 2015 року країну відвідали 1,2 мільйона туристів, з них більше половини відпочивали влітку на озері Іссик-Куль, головному курорті республіки. До 70 відсотків відпочиваючих — місцеві жителі. Серед відпочивали влітку на Іссик-Куле 60 тисяч громадян Росії, це на 17% більше, ніж у літній сезон минулого року.

Росіянам для відвідування Киргизії не потрібно оформляти візи. Для в’їзду в країну достатньо паспорта закордонного або загальногромадянського. Час безвізового перебування в країні обмежений 90 днями.

Після припинення польотів в Єгипет і Туреччину кілька іспанських туристичних компаній заявили про готовність організувати для росіян альтернативне туристичний напрям в їх країні.