У п’ятницю в ульяновської лікарні від малярії померла жінка, яка нещодавно відпочивала на Гоа…

Про це повідомив Павло Дегтяр, міністр охорони здоров’я, сім’ї та соціального благополуччя регіону.

За словами чиновника, росіянка захворіла малярією на Гоа. Після прибуття в Росію її госпіталізували, але врятувати життя жінки лікарям не вдалося. Росіянці надавали всі необхідні медичні послуги, дотримуючись рекомендації федерального центру. Лікарі змогли вилікувати малярію, але із-за ускладнень у пацієнтки почалася поліорганна недостатність, яка стала причиною її смерті.

Дегтяр підкреслив, що в Ульяновської області проведені всі необхідні протиепідеміологічні заходи, тому загрози розповсюдження малярії немає.

Він рекомендував російським громадянам, які виїжджають за кордон, цікавитися епідеміологічною ситуацією і брати з собою ліки, необхідні для профілактики місцевих захворювань.

За даними Росспоживнагляду, це другий випадок смерті від малярії, привезеної з Гоа.

Перш Ростуризм закликав туроператорів інформувати клієнтів, що в жаркому кліматі є загроза захворіти малярією. Відомство просило росіян під час відпочинку в країнах з широким розповсюдженням захворювання дотримуватися рекомендовані Росспоживнаглядом заходи безпеки при поганому самопочутті звертатися в лікарню.

Малярією можна захворіти від укусу комарів роду Anopheles, при переливанні крові та інших випадках. Захворювання поширене в регіонах з субтропічним і тропічним кліматом. При малярії спостерігається озноб, висока температура тіла, сильний головний біль, рясне потовиділення і слабкість.