Санітарно-епідеміологічна ситуація на курорті Сочі, після нещодавньої повені, за заявою місцевої влади, стабільна. Однак, як вважають спеціалісти, морські купання поблизу заплав річок, що стікають з гір, струмків все ще пов’язані з ризиком.В територіальному відділі Росспоживнагляду вважають, що чекати, поки морська вода біля узбережжя курорту прийде у свій нормальний стан, доведеться протягом двох-трьох днів. Протягом цього терміну фахівці Росспоживнагляду будуть брати проби морської води в очікуванні «самоочищення».

У співробітників Росспоживнагляду в Сочі зараз багато роботи. Вони обходять житлові будинки, що постраждали від стихії, на предмет визначення обсягів очищення і дезінфекції. Обстежуються і торгові продовольчі підприємства в зоні повені, їм видають приписи про очищення і дезінфекції приміщень, утилізації зіпсованих продуктів і завезення нових. Відновлювати торгівлю такі підприємства можуть тільки з дозволу Росспоживнагляду.

Росспоживнагляд розпорядився проводити в Сочі гіперхлорування питної води, хоча міські водозабірні споруди і не постраждали від повені. А мешканцям будинків, які потрапили в зону сильного підтоплення, настійно рекомендовано використовувати тільки бутильовану, у крайньому випадку – кип’ячену воду. Проводиться повна перевірка стану міських інженерних мереж, в першу чергу – водогону і каналізації. Завершується відновлення постраждалих під час повені мереж газопостачання в Дагомисі і Кудепсте.

Відновлена нормальна робота залізничного і авіаційного транспорту. Поїзди і літаки прибувають в Сочі за розкладом, правда, в авіаційне розклад у зв’язку з підтопленням аеропорту в Адлері довелося внести деякі зміни. Як повідомляють туроператори, все прибувають в Сочі туристи в п’ятницю, 26 червня змогли дістатися до своїх місць відпочинку, хоча нервозність, звичайно, присутня. Повністю відновлені екскурсійні програми.

Наводнение в Сочи. Фото 1

В турагентства масово надходять дзвінки від власників турів, люди цікавляться ситуацією в Сочі, але кількість анульованих путівок поки незначне. Турагентства «Мультітур», «Дельфін», «Алеан» заявляють про декількох десятках анульованих турів. В цілому ж загальний настрій турагентів можна охарактеризувати як обережний оптимізм: масових відмов від відпочинку в Сочі, швидше за все, не відбудеться, але потрібно почекати інформації про масштаби і наслідки спіткала курорт катастрофи.

Наводнение в Сочи. Фото 3

Наводнение в Сочи. Фото 4

Наводнение в Сочи. Фото 2