У списку субсидованих маршрутів авіаперевезень, який підготував Мінтранс, як виявилося, взагалі не значаться направлення на курорти Чорноморських узбереж.


У той же час, субсидуватися будуть маршрути з Санкт-Петербурга в Ульяновськ, Ярославль, Улан-Уде, Вологди, Пензи, Білгород, Тамбов, Псков, Курськ, Апатити, Чебоксари, Кавминводы, а також з КавМинВод в Нижній Новгород, Єкатеринбург, Гірничо-Алтайськ, Новосибірськ і з Гірничо-Алтайськ до Санкт-Петербурга, Уфи, Казані і Єкатеринбург. Всього «пільговими» 19 напрямів авіаперевезень.

Як зазначив в одному з інтерв’ю авторитетний джерело в одному з великих учасників туристичної галузі РФ, підготовленому Мінтрансом списку значаться «прекрасні російські міста, але ринок насправді чекав іншого».

Для багатьох наших співгромадян субсидовані перельоти є важливим чинником того, що росіяни отримають реальні шанси відпочити на морі нехай і в «низький» сезон, так як в пік літнього сезону той же Сочі може собі дозволити далеко не кожен. Крім усього іншого, восени і навесні субсидовані польоти істотно розширили б рамки туристичного сезону в принципі, адекватно завантаживши вітчизняні здравниці і давши нормальний обіг туроператорам, – пояснює експерт.

Як стверджують учасники ринку, багато туристичні компанії почали продавати путівки на курорти Криму і Краснодарського краю як раз в розрахунку на те, що ці польоти за цими напрямками будуть субсидуватися.

Нагадаємо, в лютому цього року Асоціація Туроператорів підготувала і представила в Ростуризм, Росавіацію і Мінтранс консолідовані пропозиції щодо розгляду можливості включення ряду внутрішньоросійських авианаправлений в список субсидуються. Всього було запропоновано до розгляду майже 70 маршрутів з проробленим кількістю місць і частотою рейсів, і всіх їх туристичні компанії були готові включити в турпакети.

В основному мова йшла про перевезення туди-назад в КавМинВоды, Анапу, Гірничо-Алтайськ і Сочі з Іркутська, Єкатеринбурга, Воронежа, Казані, Красноярськ, Кемерово, Калуги, Москви, Нижнього Новгорода, Омська, Пермі, Оренбурга, Нижньовартовськ, Самари, Санкт-Петербурга, Тюмені, Сургута, Хабаровська і Уфи.

Туроператори були готові повністю викупити понад 202 тис. місць у заявленому обсязі запланованих перевезень.

Спершу мова йшла про обсяг субсидування в 600 млн. рублів. Зараз, за деякими даними, влада планують звузити програму до 360 млн. рублів.