У Держдуму від імені Всеросійського союзу страховиків (ВСС) направлені зауваження щодо законопроекту, покликаного поставити туроператорам або страховикам обов’язок виплачувати мандрівникам гроші, якщо під час відпочинку вони постраждають від землетрусу, цунамі або теракту…


Як вважають експерти ВСС, законопроект, точніше, поправки до закону «Про основи туристської діяльності в РФ» у разі їх прийняття можуть негативно позначитися на фінансовій стійкості російських туроператорів. Приміром, законопроект зобов’язує туроператорів, у разі виникнення обставин непереборної сили (форс-мажору) повертати туристам гроші з сум, призначених для оплати майбутніх турів. Такі зміни в законі змусять туроператорів закладати дані ризики ціни туристичних продуктів, що повинно істотно збільшити їх вартість.

Експерти ВСС вважають що туроператори і страховики не зможуть брати на себе гарантії за форс-мажорні обставини: природні катастрофи, теракти, військові і політичні перевороти, бойові дії, що сталися під час здійснення туристом зарубіжної поїздки – подібної практики ніде в світі не існує.

Повний і обов’язковий перелік того, що слід відносити до обставин непереборної сили, відсутня як в російському, так і в міжнародному законодавстві. До того ж поправки, у разі їх прийняття, увійдуть в протидію з деякими чинними нормами Цивільного кодексу РФ.