Невдалим виявилося початок роботи нового візового центру Німеччини, що відкрився в Москві три тижні тому. Російські туроператори висловлюють невдоволення.

При цьому проблеми в системі видачі німецьких віз можна пов’язати з «труднощами перехідного періоду», оскільки вони, на думку туроператорів, продовжують наростати.

Прес-секретар РСТ (Російського Союзу Туріндустрії Ірина Тюріна повідомила про випадки зриву оплачених турів з-за низької якості роботи візового центру Німеччини. Поки мова йде про поодинокі випадки. Однак, з урахуванням того, що лютий – це невисокий сезон для Німеччини, така тенденція насторожує туроператорів, яким доводиться нести фінансову відповідальність за збої в роботі центру. Відзначається і інший недолік: фактична відсутність термінових віз до Німеччини. Плата за терміновість стягується, однак «строкову» візу оформляють стільки ж часу, скільки і звичайну.

В якості позитивного прикладу Ірина Тюріна послалася на візовий центр Франції, який увійшов у нормальний ритм роботи через дві-три тижні після відкриття. Однак з візовим центром Німеччини все відбувається навпаки – день від дня його робота погіршується.

Головна претензія туроператорів до нового візового центру Німеччини – необхідність попереднього запису. Туроператори мають неофіційною інформацією, що попередній запис для туристичних агентств на отримання віз в даний час скасована, однак офіційного підтвердження цього немає.

Туроператори вважають, що проблеми можна вирішити створенням окремих віконець для туристичних агентств, з тим, розділити два потоку отримувачів віз – організованих та індивідуальних. РСТ, в свою чергу, ратує за повернення до колишнього порядку взаємовідносин посольства і турагентств, коли турагентства мали пряму акредитацію при консульському відділі посольства.

На такому негативному тлі представникам російського туристичного бізнесу здалося дивним останнє висловлювання посла Німеччини в РФ Ульріха Бранденбурга, який у своєму інтерв’ю Deutsche Welle назвав «дуже вдалим» початок роботи нового візового центру Німеччини в Москві.

За словами Ірини Тюріній, РСТ у цьому зв’язку направив лист посольству Німеччини, з проханням про сприяння швидкому вирішенню проблемної ситуації. У листі наголошується, що збої в роботі візового центру вже привели до зниження туристичного потоку з Росії в Німеччину, а кількість бронювань віз на лютий скоротилася в два рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.