Казахстанська авіакомпанія Air Astana виключена з «чорного списку» Єврокомісії, куди додана іракська Iraqi Airways. Оновлений список небезпечних, з точки зору Єврокомісії, авіакомпаній з різних країн представлений 11 грудня.


У «чорний список» включені 228 авіаперевізників, зареєстрованих в 20 країнах, чиї польоти в країни Євросоюзу заборонено з міркувань безпеки. Це все авіакомпанії Афганістану, Киргизії, Судану, Беніну, Еритреї, Республіки Конго та ряду інших країн.

Деякі країни не повністю усунені від польотів в країни ЄС, обмеження стосуються лише окремих компаній. Зокрема, після скасування обмежень для Air Astana у списку залишилися кілька авіакомпаній з Казахстану. В Індонезії на прихильність Євросоюзу може розраховувати лише чотири авіакомпанії. Сім авіакомпаній мають можливість направляти в країни ЄС тільки повітряні судна певного типу, це північнокорейська Air Koryo, компанії Afrijet , SN2AG (Габон), Air Service (Коморські острови), іранська Iran Air, ангольська TAAG, Air Madagascar (Мадагаскар).

Віолетта Булц, член Єврокомісії з питань транспорту, висловила задоволення з приводу виключення з «чорного списку» Air Astana, яка працює вже шість років, і жаль з приводу включення в список Iraqi Airways.