За повідомленням прес-служби Мінтрансу РФ, рух приміських пасажирських поїздів між Росією і Абхазією, на ділянці Адлер — Гагри, має бути відновлено до 20 червня поточного року.

В даний час дістатися з Росії в Абхазії залізницею можна лише пасажирськими поїздами, наступними до Сухумі з Москви, Санкт-Петербурга та Воронежа. Плановане відновлення руху електричок дозволить суттєво полегшити роботу прикордонників на російсько-абхазькому автомобільному пропускному пункті.

Абхазькі залізничники в даний час активно займаються підготовкою всієї залізничної інфраструктури для безперешкодного пропуску приміських поїздів. У свою чергу РЖД виділяють локомотиви і вагони для формування складів і вирішують інші технічні питання щодо організації курсування приміських поїздів.

Одночасно готуються до підписання відповідні договору між Республікою Абхазією, адміністрацією Краснодарського краю і приміської залізничної компанією.

З Адлера в Гагри на поїзді можна буде доїхати за півтори години, це істотно швидше, ніж на автомобілі, навіть з урахуванням часу, необхідного для проходження прикордонного контролю. Такий контроль пасажири будуть проходити на станціях «Веселе» та «Олімпійський парк».

Приміське залізничне сполучення між Адлером і Гаграми, припинене в ході грузино-абхазького військового конфлікту, вже відновлювалося у 2011 році, однак на початку 2014 року, напередодні Олімпіади в Сочі, було знову припинено за ініціативою перевізника – РЖД.

Також читайте: Відпочинок в Ріміні, Весілля у Чехії