Страхова компанія «Адвант-Страхування», яка є страховиком збанкрутілого 29 липня туроператора «Експо-тур», відмовляє деяким туристам у виплатах компенсацій…

Страховик пояснює свою позицію тим, що договір з ТОВ «Експо-тур» припинив свою дію в односторонньому порядку ще 9 червня 2014 року, оскільки в цей день туроператор був виключений з єдиного реєстру туроператорів, за несплату внеску в об’єднання «Турпомощь». Тому страхова компанія відмовляється нести відповідальність за збитки, завдані «Експо-тур» своїм клієнтам, за договорами, укладеними після 9 червня.

Тобто страховик готовий приймати заяви на виплату компенсацій тільки від туристів з договорами, укладеними до 9 червня 2014 року.

Втім, той факт, що після врегулювання питання оплати «Турпомощь» оператор «Експо-тур» знову внесено в реєстр, страховика мало хвилює, оскільки він вважає дату виключення датою припинення договору з туроператором.

Ростуризму довелося звернутися в ЦБ РФ з проханням провести перевірку правомірності відмови «Адвант-Страхування» у виплаті компенсацій туристам «Експо-туру», оскільки вважають, що дії страховика порушують закони про турдіяльності, в якому міститься норма, згідно з якою договір в односторонньому порядку не може бути розірваний. І хоча положення про одностороннє розірвання договору юристи «Адвант-Страхування» заздалегідь передбачили в договорі з туроператором, воно суперечить закону, вважають в Ростуризму.

Відповідальність туроператора «Експо-тур» була застрахована на 30 млн. рублів.