Російська авіакомпанія «UTair» скоротила парк повітряних суден майже відразу на третину – з 115 до 80 одиниць.

Перевізник вивів зі свого парку в загальній складності 44 літака: 6 Boeing 737-800, 12 Airbus A321 і 15 Bombardier CRJ 200. Також в Групі компаній «Ютейр» на базі «Катекавіа» була створена окрема чартерна компанія, якій передано дев’ять лайнерів Boeing 757-200 і два Boeing 767-300.

Як пояснили в компанії «Ютейр», рішення про скорочення парку повітряних судів було прийнято через скорочення попиту на авіаперевезення, а також через значне зростання лізингових платежів, номінованих в іноземній валюті і розраховуються за поточним ринковим курсом. На думку Андрія Мартиросова, що займає пост генерального директора авіакомпанії, завдяки скороченню повітряних суден за рік «Ютейр» зможе заощадити близько 100 млн. доларів на лізингових платежах.

Протягом літнього сезону компанія розраховує виконувати більше 200 рейсів щодня по 165 напрямками, для чого буде задіяний весь наявний парк судів. Як йдеться в повідомленні перевізника, тільки з московського аеропорту Внуково в літньому сезоні буде відбуватися близько 160 рейсів в день.

Також відзначимо, що уряд обмірковує можливість надання авіаперевізнику держгарантій на суму до 19 млрд. рублів. У той же час у середині грудня минулого року загальний борг перед банками перевізника становив 63 млрд. рублів, а сукупний борг з урахуванням лізингу – 168 млрд. рублів.